Basında Bilişim 2010

internethaber.com

Bilişim 2010 27. Türkiye Bilişim Kurultayı
Ülkemizde düzenlenen en büyük ve kapsamlı bilişim etkinliği Bilişim 2010, 22-25 Eylül tarihlerinde Türkiye Bilişim Derneği tarafından Rixos Grand Ankara Hotel’de yapılacak.

 Bilişim 2010   “Sosyal Dönüşüm” ana temasıyla çok sıcak bir konuyu her yönüyle ele alacak ve Bilişim Teknolojilerinin Sosyal Dönüşüme Etkisi hepimizi yakından ilgilendiren sonuçlarıyla dikkatleri çekecektir.
Konu ile ilgili karar vericiler, yetkililer, üst düzey bürokratlar, kamuoyu önderleri, her sektörden iş adamları, akademisyenler, basın kuruluşları ve özellikle de gençlerin katılımıyla konu derinlemesine tartışılacak.
Etkinlik kapsamındaki tüm programlara; kurultay, kongre, seminerler, çalışma grupları, sunumlar, Liderler Formu, Konuşanlar Platformu–Açık Kürsü gibi etkinliklere önceden kayıt yaptırarak katılım ücretsiz olacaktır. Etkinliklere www.tbd.org.tr adresinden kayıt yaptırılabiliyor.

ETKİN KATILIM DAVETİ: Türkiye Bilişim Derneği, 26 Temmuz 2010 tarihine kadar, 27. Bilişim Kurultayında bildirilerini sunmak isteyen kişilerin başvurularını alıyor. 20 Ağustos 2010 tarihinde hakem değerlendirmelerinin yapılacağı bildiriler kurultay kapsamında sunulacak ve bildiriler kitabında yayınlanacaktır. Kurultay kapsamında özel doktora tez önerileri nin tartışılacağı özel oturumların yanı sıra teknolojik ve uygulama bildiri oturumları, konusunda uzman konuşmacıların katılımıyla 4 gün boyunca birçok seminer, panel ve toplantılar yapılacaktır.
Bildiri başvuruları çevrimiçi olarak www.tbd.org.tr/obys adresinden yapılmaktadır.

TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ:
Türkiye Bilişim Derneği Bilişim sektörünün ülke gelişimine sağlayacağı katma değeri ve gücü bilerek ve inanarak 39 yıldır çalışıyor. Bu çerçevede her yıl düzenlenen TBD etkinliklerini markalaşmış, sektörel bir sahiplikle yapıyor.
Ülkemizde, bilişim sektörü tarihinde birer kilometre taşı olan, sektöre büyük açılım ve vizyon sağlayan Ulusal Bilişim Kurultayı’nın, bu yıl 27.si düzenlenmektedir.
Kurultayın yanı sıra, 13. BTIE Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim, Özürlüler ve Bilişim, E-Aşırma, Liderler Forumu, Sanat, Siyaset, Mizah, Medya, Hukuk ve Sivil Toplum Hareketleri gibi konuları kapsayan ve ana teması Sosyal Dönüşüm olarak belirlenen Bilişim 2010 etkinliği 22-25 Eylül 2010 tarihleri arasında Ankara Grand Rixos Otel’ de gerçekleştirilecek.

NEDEN SOSYAL DÖNÜŞÜM?
Günümüzde kültürel, sosyal, politik ve toplumsal alanlarda çok önemli sosyal dönüşümler yaşanmakta. Türkiye Bilişim Derneği olarak bilişim toplumuna geçiş yolculuğunun bu sosyal dönüşüm üzerindeki iz düşümleri Bilişim 2010’da ele alınıyor.
Farklı alanlarda yaşanan değişimler topluma hayal edemeyeceği yeni yaşam biçimleri sunuyor. Bu doğrultuda ülkemizin sosyal dönüşümünde STK’lar, Kamu Kurumları, iş dünyası ve Bilişimcilere önemli sorumluluklar düşüyor.
Yurtiçi ve yurtdışından konusunda uzman konuşmacıların davet edildiği etkinliğimize,  kamu ve özel sektörün yönetici ve çalışanları, sanayici ve iş adamları, akademisyenler,  girişimciler,  öğrenciler ve teknolojiyi yoğun kullananların  katkı vermeleri beklenmektedir.
Sizleri bilişim sektörünün en önemli ve sektörel katılımı en büyük etkinliği olan Bilişim 2010’a deneyimleriniz ve vizyonunuzla katkı vermeye davet ediyoruz.


hürriyet.com.tr

Beyaz Saray'ın teknolojisini anlatacak

Beyaz Saray'ın teknolojisini anlatacakBeyaz Saray Teknoloji Danışmanı Prof. Dr. Peter L. Levin, Türkiye'de düzenlenen en büyük ve kapsamlı bilişim etkinliği “Bilişim 2010”da konuşma yapmak üzere Ankara'ya gelecek.
“Sosyal Dönüşüm” temasıyla, 22-25 Eylül tarihlerinde Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenecek etkinlikte, bilişim teknolojilerinin sosyal dönüşüme etkisi, uzmanlar tarafından ele alınacak.
Bilişim teknolojileri konusundaki gelişmeleri yakından takip eden kurumların başında gelen Beyaz Saray'ın, Bilim ve Teknoloji Politikaları uzman danışmanı Prof. Levin, Bilişim 2010'un önemli konuşmacılarından biri olacak.
Prof. Levin, Bill Clinton yönetiminin Beyaz Saray Yönetim ve Bütçe Ofisi’nde,  Başkan'ın özel asistanı olarak çalıştı ve G.W. Bush döneminde Ulusal Bilim Vakfı'nda genç araştırmacı olarak görev aldı.
Doktora derecesini Carnegie Mellon Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde tamamlayan Prof. Levin'in yazılım sistemleri ve siber güvenlik konularında elliden fazla makalesi bulunuyor.      


Star Haber

ANKARA'DA AÇIK DEVLETİ ANLATACAK

Obama'nın teknoloji danışmanı geliyor

Beyaz Saray Teknoloji Danışmanı Prof. Dr. Peter L. Levin'in, Türkiye'de düzenlenen en büyük ve kapsamlı bilişim etkinliği olan "Bilişim 2010"da konuşma yapmak üzere Ankara'ya geleceği bildirildi. "Sosyal Dönüşüm" temasıyla, 22-25 Eylül tarihlerinde Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenecek etkinlikte, bilişim teknolojilerinin sosyal dönüşüme etkisi, uzmanlar tarafından ele alınacak. Etkinlikteki en önemli konuşmacılardan biri olan Prof. Levin'in ise, ABD'nin "Açık Devlet" politikası konusunda katılımcılara bilgi vereceği kaydedildi.


Hürses

BİLGİSAYARLA BESTE YARIŞMASI

Bilgisayarla beste yarışması Türkiye Bilişim Demeği (TBD) Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışmasının 17'ncisi düzenlenecek

Konuya ilişkin açıklaya göre, 'Bilişim 2010' kapsamında düzenlenecek yarışma amatör ve profesyonel bestecilere açık olacak. Adaylar eserlerini, internet yoluyla 'www.halici.com.tr' adresinden 6 Eylül’e kadar gönderebilecek.

Atilla Özdemir başkanlığındaki jüride Garo Mafyan, Borga Parlar, Hakan Özer, Sedat Ergin, Şeref Oğuz, Sinan Akçıl, Mehmet Okonşar ve Emrehan Halıcı bulunacak. Finale kalan 10 yarışmacı, izleyiciler önünde canlı performans sergileyecek. Yarışma, 23 Eylül’de Ankara Rixos Otel'de gerçekleştirilecek.

 


sondakika.com

Beyaz Saray'dan Misafir Var

Beyaz Saray Teknoloji Danışmanı Prof. Peter L. Levin, Bilişim 2010 İçin Ankara'ya Geliyor.

Ülkemizde düzenlenen en büyük ve kapsamlı bilişim etkinliği Bilişim 2010, "Sosyal Dönüşüm" temasıyla, 22-25 Eylül tarihlerinde Türkiye Bilişim Derneği tarafından Rixos Grand Ankara Hotel'de gerçekleştirilecek.

Bilişim Teknolojilerinin Sosyal Dönüşüme Etkisi'nin uzmanları tarafından ele alınacağı etkinlik, bu yıl çok önemli konuşmacı ve katılımcıları karşılamaya hazırlanıyor.

Bilişim teknolojileri konusundaki gelişmeleri en yakından takip eden kurumların başında gelen Beyaz Saray'ın, Bilim ve Teknoloji Politikaları uzman danışmanı Prof. Peter L.Levin, BİLİŞİM 2010'un en önemli ve ilginç konuşmacılarından biri olacak.

Prof. Levin, Bill Clinton yönetiminin Beyaz Saray Yönetim ve Bütçe Ofisinde Başkan'ın özel asistanı olarak görev yapmış, G.H.W Bush döneminde ise Ulusal Bilim Vakfı'nın Başkanlık Nezdinde Genç Araştırmacısı (National Science Foundation Presidential Young Investigator) olarak çalıştı.

Şu anda Beyaz Saray tarafından başlatılan Açık Devlet () inisiyatifi yöneticiliği görevini de yürüten Levin'in bu çalışmaları, Beyaz Saray tarafından katılımcılık, işbirliği ve şeffaflık konularında örnek girişim olarak seçildi. 

Doktora derecesini Carnegie Mellon Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde tamamlamış olan Prof. Levin'in yazılım sistemleri ve siber güvenlik konularında elliden fazla makalesi bulunuyor. Aynı zamanda Stanford Üniversitesi'nde profesörlük görevine de devam eden Profesör Peter L. Levin, 2009 yılında Amerika Birleşik Devletleri Department of Veterans Affairs in United States (Gazi İşleri Bakanlığı ) Senior Advisor to the Secretary, and Chief Technology Officer (Bilgi İşlem Ofisi Başkanlığı ve Bakan Baş Danışmanlığı) görevine getirildi. Bu görevin hemen öncesinde Astaro AG Ağ Güvenliği Şirketi'nin yöneticiliğini yapıyordu.

Profesör Levin, çeşitli üniversitelerde dersler vermeye devam ediyor.

Bilişim 2010 kapsamındaki bu etkinliğe ücretsiz olarak katılmak için adresinden kaydınızı yaptırabilirsiniz. 


dha.com.tr

YOUTUBE HAKKINDA YAZILMIŞ EN KAPSAMLI İNCELEME KİTABININ YAZARI, DR.JEAN BURGESS, BİLİŞİM 2010’DA YOUTUBE’UN BEŞ YILI’NI ANLATACAK...

http://www.dha.com.tr/images/2010_08_18/burgesje-mid.jpgTürkiye’deki yasaklı sosyal paylaşım sitelerinin başında gelen YouTube hakkında akademik inceleme kitabının Joshua Green ile ortak yazarı Dr. Jean Burgess, Türkiye Bilişim Derneği’nin konuğu olarak Türkiye’ye geliyor.
Queensland Teknoloji Üniversitesi (QUT) öğretim üyesi ve Avustralya Araştırma Kurulu Yaratıcı Endüstrilerde Mükemmeliyet ve Yenilik Araştırma Merkezi (ARC CCi) araştırmacılarından olan Dr. Jean Burgess ‘’YouTube’un Beş Yılı: Katılım Kültürünün Rakip Gelecekleri’’ başlıklı konuşması ile kurultay izleyenleri ile buluşacak.
Gündelik yaratıcılık ve medya konusunda uzman olan Dr. Jean Burgess, Avustralya’da Axel Bruns ile ‘’Yeni Medya ve Kamu İletişimi’’ konulu bir araştırma projesi yürütüyor. Burgess, ‘YouTube:Online Media and Partıcıpatory Culture’ (YouTube: Çevirim içi Video ve Katılım Kültürü) kitabının yanı sıra, yeni medya içeriklerinde kültürel kalıtım, çevirim içi sosyal ağlar, ortak üretim medya formları üzerine pek çok yayına sahiptir. Ayrıca QUT’de halen devam eden dijital hikaye anlatımı projelerinde de danışman olarak görev alarak, uygulama alanları ile de bağlantısını devam ettirmektedir.

YouTube, kurulduğu yıldan bugüne kadar dünyada yaygın ve popüler hale gelmiş olan ilk video paylaşım sitesi. Kullanıcıların kendi videoları ile mesajlarını dolaşıma sokabildikleri, ya da dolaşıma sokulmuş kullanıcı videoları hakkında yorumları yapabildikleri bir site olan YouTube bu özellikleriyle katılım kültürü ve medya tartışmalarının odağında yer alıyor. Ayrıca sitenin farkı ülkelerde zaman zaman yayınının engellenmesi, siteyi medya üzerindeki kontrol ve otorite mücadeleleri tartışmalarının merkezine yerleştiriyor.

Bu etkinliğe katılım da Bilişim 2010 kapsamındaki tüm diğer etkinlikler gibi ücretsiz olacaktır. Etkinliklere katılım için www.tbd.org.tr adresinden kayıt yaptırılabiliyor.

TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ:

Türkiye Bilişim Derneği Bilişim sektörünün ülke gelişimine sağlayacağı katma değeri ve gücü bilerek ve inanarak 39 yıldır çalışıyor. Bu çerçevede her yıl düzenlenen TBD etkinliklerini markalaşmış, sektörel bir sahiplikle yapıyor.

Ülkemizde, bilişim sektörü tarihinde birer kilometre taşı olan, sektöre büyük açılım ve vizyon sağlayan Ulusal Bilişim Kurultayı’nın, bu yıl 27.si düzenlenmektedir.

Kurultayın yanı sıra, 13. BTIE Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim, Özürlüler ve Bilişim, E-Aşırma, Liderler Forumu, Sanat, Siyaset, Mizah, Medya, Hukuk ve Sivil Toplum Hareketleri gibi konuları kapsayan ve ana teması Sosyal Dönüşüm olarak belirlenen Bilişim 2010 etkinliği 22-25 Eylül 2010 tarihleri arasında Ankara Grand Rixos Otel’ de gerçekleştirilecek.

NEDEN SOSYAL DÖNÜŞÜM?

Günümüzde kültürel, sosyal, politik ve toplumsal alanlarda çok önemli sosyal dönüşümler yaşanmakta. Türkiye Bilişim Derneği olarak bilişim toplumuna geçiş yolculuğunun bu sosyal dönüşüm üzerindeki iz düşümleri Bilişim 2010’da ele alınıyor.

Farklı alanlarda yaşanan değişimler topluma hayal edemeyeceği yeni yaşam biçimleri sunuyor. Bu doğrultuda ülkemizin sosyal dönüşümünde STK’lar, Kamu Kurumları, iş dünyası ve Bilişimcilere önemli sorumluluklar düşüyor.

Yurtiçi ve yurtdışından konusunda uzman konuşmacıların davet edildiği etkinliğimize, kamu ve özel sektörün yönetici ve çalışanları, sanayici ve iş adamları, akademisyenler, girişimciler, öğrenciler ve teknolojiyi yoğun kullananların katkı vermeleri beklenmektedir.

Sizleri bilişim sektörünün en önemli ve sektörel katılımı en büyük etkinliği olan Bilişim 2010’a deneyimleriniz ve vizyonunuzla katkı vermeye davet