ETKİN KATILIM ÇAĞRISI

Bilişim Sektörümüzün Değerli Çalışanları, Sektörümüze Katkı Sağlayan Bilişim Dostları,

Bilişim sektörünün ülke gelişimine sağlayacağı katma değeri ve gücü bilerek, buna inanarak tam 39 yıldır Türkiye Bilişim Derneği çatısı altında var gücümüzle uğraş veriyoruz. Bu çerçevede her yıl düzenlenen ve artık gelenekselleşen TBD etkinlikleri sizlerin de katkısıyla markalaşmış, sektörel bir sahiplikle sektör zirvesi ve şenliği haline gelmiştir.

Ülkemizde, bilişim sektörü tarihinde birer kilometre taşı olan, sektöre büyük açılım ve vizyon sağlayan, “Ulusal Bilişim Kurultayı”nın, bu yıl 27.si düzenlenecektir. Kurultayın yanı sıra, 13. BTIE Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim, Özürlüler ve Bilişim, E-Aşırma, Liderler Forumu, Sanat, Siyaset, Mizah, Medya, Hukuk ve Sivil Toplum Hareketleri gibi konuları kapsayan ve ana teması “Sosyal Dönüşüm” olarak belirlenen Bilişim 2010 etkinliğimiz,“22-25 Eylül 2010 tarihleri arasında Ankara Grand Rixos Otel’ de gerçekleştirilecektir.

Günümüzde kültürel, sosyal, politik ve toplumsal alanlarda çok önemli dönüşümler yaşanmaktadır. Ülkemizde bilişim kültürünü yayma misyonumuzdan hareketle bilişim toplumuna geçiş yolculuğumuzda sosyal dönüşümün iz düşümlerini Bilişim 2010’da ele alacağız.

Farklı alanlarda yaşanan değişimler topluma hayal edemeyeceği yeni yaşam biçimleri sunmaktadır. Bu doğrultuda Ülkemizin sosyal dönüşümünde STK’lar, Kamu Kurumları, iş dünyası ve Bilişimcilere önemli sorumluluklar düşmektedir.

Yurtiçi ve yurtdışından konusunda uzman konuşmacıların davet edildiği etkinliğimize, kamu ve özel sektörün yönetici ve çalışanları, sanayici ve iş adamları, akademisyenler, girişimciler, öğrenciler ve teknolojiyi yoğun kullananların katkı vermeleri beklenmektedir.

Sizleri bilişim sektörünün en önemli ve sektörel katılımı en büyük etkinliği olan Bilişim 2010’a deneyimleriniz ve vizyonunuzla katkı vermeye davet ediyoruz.

Çağı birlikte yakalamak ve Ülkemizin bilişim toplumuna dönüşüm yolculuğunda hep beraber olmak dileğiyle…


Saygılarımızla,
Türkiye Bilişim Derneği
Yönetim Kurulu