Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 1976 yılından bu yana düzenlenen TBD Ulusal Bilişim Kurultaylarının 35’ncisini, “Dijital Ekonomi ve Ötesi” ana temasıyla 21-22 Kasım 2018 tarihinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Centre’de gerçekleştirilmiştir.

Kurultayda; 5G ve Ötesi Teknolojilerde Türkiye’nin Yol Haritası, Nitelikli İnsan Kaynağı ve Yeni Meslekler, Yenilikçi ve Yıkıcı Teknolojiler, Yerli ve Milli Teknolojilerle Kalkınma, Siber Güvenlikte Küresel Eğilimler, Dijital Ekonomi ve Fırsatlar, Yeni Stratejiler, Yönetişim ve Vizyon ve Dijital Toplum başlıklarında paneller, Kayıt Zinciri Uygulamaları, Operasyonel Seviye Siber Güvenlik Ciddi Oyunu, Tarımda Dijital/Sayısal Dönüşüm ve Akıllı Tarım Uygulamaları ve Bilişimle Girişimci Kadın Çalıştayları ve Genç Bilişimciler Kurultayı olmak üzere toplam 13 oturum gerçekleştirilmiştir.

Her sene olduğu gibi seçici kurul tarafından yayımlanması uygun görülen 34 tebliğ Akademik bildiri salonlarında sunulmuştur.

Kurultay’da sosyal sorumluluk projesi kapsamında şehit ve gazi yakınları ile dezavantajlı bölgelerden gelen 100 çocuğa kodlama eğitimi verilmiştir.

Kurultayımızın açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanlığı Dijital Ofis Başkanı Sayın Ali Taha KOÇ ve kapanış konuşmasını yapan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih KACIR’a, bilişim sektörüne yönelik önemli açıklamalar, tespitler, ve önerilerde bulunmaları ve Derneğimize dalayısıyla Sektörümüze verdiği desteğe teşekkür ediyoruz. Başkan ve Bakan Yardımcımızın verdiği destekten güç alarak Bilişimle Gelişim için daha çok hizmet vermeye azimli olacağız.

Türkiye Bilişim Derneği
Yönetim Kurulu
23 Kasım 2018, Ankara
Stefano-De-PANFILIS4

DESTEKLEYEN KURUM ve KURULUŞLAR

ulastirma
bilgi-teknolojileri-logo
enisa-logo
cyber securty
musiadlogo
Real Time Web Analytics