Bilişimle-Gelişim: Türkiye’de Dijital Dönüşüm,

Değerli Bilişimciler,

Türkiye Bilişim Derneği tarafından 1976’dan bu yana düzenlenen TBD Ulusal Bilişim Kurultayının 33’üncüsü , “Bilişim ve Demokrasi” ana temasıyla 8 – 9 Aralık 2016 tarihinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Centre’de   gerçekleştirilmiştir. T.C. Başbakanı Sayın Binali YILDIRIM, T.C. Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi ELVAN, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül SAYAN KAYA, milletvekilleri, kamu, özel sektör ve üniversitelerimizin yöneticileri, öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri,  bilişim uzmanları ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşenbilisim-kurultayi-16-binail-yildirim-tbd kurultayda; alanlarında uzman 150’nin üzerinde konuşmacı söz almış, yapılan çalıştaylara ortalama 50’nin üzerinde profesyonel katkı vermiş ve kurultaya  2500 kişiyi aşkın katılım olmuştur.

Kurultayımızın açılışını onurlandırarak, açılış konuşmasını yapan Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM; “Bilişim ve İletişim araçlarının Demokrasinin teminatı olduğu” tespitini, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü gecesinde kendi yaşadığı tecrübeyle örnekleyerek ortaya koymuştur. Bilişim sektörüne yönelik çok önemli açıklamalar, tespitler, öneri ve talimatlar veren Sayın Başbakan  “2017 Yılını Bilişimde Gelişme” yılı olarak ilan etmiştir.

20-21 Aralık 2017 tarihinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Centre’de   gerçekleştirilecek olan TBD 34’üncü Ulusal Bilişim Kurultayının teması Başbakanımızın talimatlarına uygun şekilde “ Bilişimle-Gelişim: Türkiye’de Dijital Dönüşüm” olarak belirlenmiştir.

Yurtiçi ve yurtdışından konusunda uzman konuşmacıların davet edildiği kurultayımıza, kamu ve özel sektörün yönetici ve çalışanları, sanayici ve iş adamları, akademisyenler, girişimciler, öğrenciler ve teknolojiyi yoğun kullananlar katkı sağlayacaklardır.

Teknolojiye hakim, bilişimle değer üretebilen, küresel rekabette başarılı ve refah seviyesi yüksek bir Türkiye için bütün taraflara özellikle de bilişimcilere önemli sorumluluklar düşmektedir. Sizleri bilişim sektörünün en önemli, sektörel katılımı en büyük etkinliği olan Bilişim 2017'de deneyimleriniz ve vizyonunuzla sinerji oluşturmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

TBD Yönetim Kurulu